Σάββατο 16 Δεκεμβρίου 2017

ΣΤΕΡΕΨΕ Ο ΑΧΕΛΩΟΣ ΣΤΗ ΚΑΤΟΧΗ.

Στην πρώτη τετράδα διατηρήθηκε ο Τρίκαρδος Κατοχής που κέρδισε στο Νιχώρι τον Αχελώο Αγγελοκάστρου με 4-1. Το πρώτο ημίχρονο έληξε ισόπαλο χωρίς τέρματα. Στην επανάληψη ο Αχελώος πήρε κεφάλι στο σκορ σε κόρνερ ο Αλεξάκης από κοντά έκανε το 0-1. Ο Τρίκαρδος αντέδρασε και μέσα σε ένα δίλεπτο ανέτρεψε το εις βάρος του σκορ και προηγήθηκε με 2-1. Ισοφάρισε σε 1-1 με τον Γούργαρη στο 59' και προηγήθηκε με 2-1 όταν ο Αγγέλης πέρασε δύο παίκτες και με σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα. Ο Κουκουρδέλης στο 83' έκανε το 3-1 με τον Αγγέλη στο 92' να κάνει το τελικό 4-1.
Τρίκαρδος (Γ.Ασπρογέρακας): Τσιάρας, Καβαλιέρης, Βασιλάρης, Τσιλιπάνος, Ψηλός, Σαμψώνας (85' Μπαρμπαρούσης), Γούργαρης (76' Γατσώρης), Φραγκούλης, Σεραφίγκος (46' Βαλτογιάννης), Αγγέλης, Βρέττας (40' λ.τ. Κουκουρδέλης)
Αχελώος (Βαλ. Ζώης): Τσιλίκας, Χόντος (70' Αριστόπουλος), Παντής, τσιλιπάνος, Αλεξάκης, Τσιμπούκας (75' Γ.Σαγάνας), Ρουσογιάννης, Θώδης, Ζαλοκώστας Λ., Φούντας (76' λ.τ. Μ.Σαγάνας), Μήκας (60' Μπούτιβας Απ.)