Κυριακή 22 Ιανουαρίου 2012

ΑΧΕΛΩΟΣ ΑΓΓΕΛΟΚΑΣΤΡΟΥ. Ο ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΠΟΥ 'ΓΙΝΕ ΘΡΙΛΕΡ.

Όταν κερδίζεις με 3-0 μέχρι το 70ο ισοφαρίζεσαι και κινδυνεύεις να χάσεις, πας εκεί πιο κάτω στο Δίμικο που είναι και παγωμένα τα νερά, και πέφτεις μέσα να συνέρθεις. Λεβέντες αυτά είναι καραγκιοζηλίκια. Κατά τ’ άλλα Καλύτερος ο Αχελώος στο πρώτο ημίχρονο, θα μπορούσε να είχε βάλει και άλλα γκολ, είχε δοκάρι και πλήρη κατοχή της μπάλας. Αν και προηγήθηκε με 3-0, έπεσε όμως από δυνάμεις και στο τέλος εκτός από την ισοφάριση απειλήθηκε και με ήτα…Πολύ καλή η παρουσία του Θέρμου στο δεύτερο ημίχρονο που παρουσίασε μία ομάδα τελείως διαφορετική με δύναμη και πάθος। Κυριολεκτικά στο δεύτερο ημίχρονο έκλεισε το Αγγελόκαστρο στο μισό γήπεδο και με πολύ ωραίους συνδυασμούς έφερε το παιχνίδι στα ίσια. Καλά που με τον ίδιο τρόπο έφερε ισοπαλία και το δεύτερο Δοκίμι κι έτσι δεν είχε επιπτώσεις βαθμολογικές αυτό το στραβοπάτημα। Το φιλμ του αγώνα: 10' Σουτ του Ζαλοκώστα στο δεξί δοκάρι του Σαγώνα 20' Κεφαλιά του Κυριάκου, στα χέρια του Μπούτιβα 21' Σέντρα-σουτ του Κουτούμπα, από κοντά ο Γιαννιώτης κάνει το 1-032' Σουτ του Κούκου μπλοκάρει ο Μπούτιβας33' Ωραία πάσα του Κουτούμπα και ο Ζαλοκώστας με σουτ κάνει το 2-042' Και πάλι από τα πόδια του Κουτούμπα πάσα στον αμαρκάριστο Γιαννιώτη που από πλάγια θέση κάνει το 3-070' Γκολ για το Θέρμο με τον Στρατόπουλο και 3-172' Παράλληλη πάσα το Ζαλοκώστα στον Μπούτιβα Α που μόνος του, αμαρκάριστος, πετάει την μπάλα άουτ73' Ωραία κάθετη πάσα και ο Παπαθανάσης μειώνει σε 3-280' Μόνος του σε κενή εστία ο Καλαντζής φέρνει το παιχνίδι στα ίσια και κάνει το τελικό 3-39० ' Απευθείας χτύπημα κόρνερ του Ζαλοκώστα ο Σαγώνας διώχνει εντυπωσιακά.